top of page

המורים שלנו

הבית לתנועה נולד מתוך רצון ליצור מרחב להתפתחות ולחיבור בין אנשים ובין אדם לעצמו דרך עולם התנועה המחול והיצירה. העולמות השונים מהם אנו באים מתחברים במהותם ברצון לאפשר מפגש  אמיתי עם הגוף ותנועתו ובעקבותיו עם הנפש והרוח.  כל מורה בבית, שותף בעשייה וביצירת מרחב מכיל ומאפשר המהווה מקום בטוח לכל אדם לבטא את ייחודיות, להשתחרר ולצמוח מתוך הקשבה פנימית וקבלה.  

IMG-20190624-WA0003_edited.jpg
גאיה שמעוני

גאיה שמעוני

רקדנית, מורה למחול ומטפלת בתנועה (M.A). חוקרת את המחול האתני על גווניו ב10 שנים האחרונות. בוגרת קורס מדריכות מחול מזרחי בהנחיית שוש פרידמן, ביה"ס לטרייבל פיוז'ן של סיגל זיו ומכינה מקצועית של אורלי פורטל. תלמידתה של מירי אלון. מטפלת בתנועה במרכז הרפואי זיו. מייסדת ומנהלת את הבית לתנועה, המגמה למחול אתני במקאמת והסדנא למחול בגליל.

WhatsApp Image 2021-08-15 at 10.29.52.jpeg

מודרני פיוז'ן - יובל שחף

 

שיעור מודרני עם נגיעות מכל עולמות התנועה. השיעור מתאים לכל מי שרקד/ה בעבר ולמי שחולמ/ת להתחיל עכשיו. 

נרקוד, נשתחרר וגם נזיע לא מעט.

 

יובל שחף

מורה לריקוד הג'אז ולמחול מודרני. את הכשרתי קיבלתי ממיטב המורים בישראל, מסגרת בית הספר לריקודשל מורן ברק ובמגמת המחול בבית הספר דרור. צאז, הריקוד מלווה אותי בכל צומת בחיים, מעניק לי מסגרת ומתווה לי דרך של משמעת, אמונה עצמית והתמדה.

בימים אלו מסיימת את לימודיי בתואר שני M.teach חינוך ותעודת  הוראה.

20171222_153641.jpg
יוגה בהשראת איינגר ~ ליטל ברזיני

בשיעורים לומדים להכיר את הגוף לכבד אותו ולהיות קשובים לו- דרך דיוק התנוחה, המביא ליציבות פיזית נכונה שממנה נוצרת היציבות הפנימית , שקט בתודעה והפגת סטרס, תוך חיזוק הגוף, הזרמת דם וגמישות לגוף ולמיינד. שוהים בתנוחות ולומדים לנשום בהן נכון ומשם מתחיל השינוי מהחוץ-פנימה. בהתמסרות והתמדה.

מתרגלים עם אביזרים כתמיכה להגיע למקסימום יכולת אינדיווידואלית, הרחבת מסוגלות אישית, התמודדות עם פחד, חרדה, חיזוק ביטחון עצמי, כאבים פיזיים ובניית אמון בגוף ובעצמי.

מעניק כלים להתמודדות בשגרת החיים והתפתחות אישית.

ליטל ברזיני

היוגה בחיים שלי כ -7 שנים. ממשיכה תמיד את ההתפתחות, וההעמקה בדרך היוגה ומאמינה בה כדרך לחיים מאוזנים – בריאים!

בשנים האחרונות מלמדת השראת ב.ק.ס איינגאר-

אליה התחברתי מאוד.

vlcsnap-2020-05-31-14h31m12s861.jpg
לי ניר

לי ניר

את החיבור לגוף ולתנועה גיליתי בגיל צעיר דרך המחול. את היוגה והמדיטציה הכרתי דווקא דרך ספרים, בקריאה וחקירה את הפילוסופיה של היוגה. משם המשכתי להתנסות גם בתרגול והחיבור בין שני העולמות היה טבעי ונכון.

 

מורה מוסמכת מטעם ארגון מורי היוגה בישראל וארגון המורים האמריקאי ליוגה 'yoga Alliance'. בוגרת קורס המורים בביה"ס "הצליל הפנימי" לבריגהו יוגה. מנהלת את הבית לתנועה.

SHM04465.jpg
power pilates ~ רעות רצון
שיעור power pilates הוא מערך אימון המשלב פילאטיס, יוגה, כוח חיזוק מערכת שיווי המשקל ותנועה. שיעור ייחודי שמשלב מס' עולמות בתחום הכושר. שיעורי דינאמי, מעניין ומשתנה.
רעות רצון
מאמנת כושר, מדריכת פילאטיס, יוגה, ריצה ומרתוניסטית. אני עוסקת בספורט מגיל 6 ומתמחה באקרובטיקה, יוגה ופילאטיס. 

"מי שאהבת העולם שווה עליו כאהבת הגוף, אפשר להפקיד בידו את העולם" (ח.נ ביאליק)
כמי שמחוברת לגוף שלה, לנפש, לאדמה, לטבע ולחיבור של ארבעת האלמנטים הללו יחד, הציטוט הזה של ביאליק הוא האני מאמין שלי בחיים. ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיי יום- יום בריאים, שמחים ומאוזנים יותר. כשהגוף שלנו חזק, אנחנו קלים יותר, פרודוקטיביים יותר ומחזקים את תחושת המסוגלות והביטחון העצמי שלנו. 

 

 

120081005_998731257312469_7771135786267514947_n.jpg
אתני פיוז'ן - שחר קרני

אסופה של מחולות נשיים מפרס, הודו ועד יערות אירופה. 

מחולות שורשיים, עתיקי יומין שהיוו מאז ומתמיד כלי לצמיחה והתרחבות אישית כמו גם חיבור בין אנשים במקום בו נגמרות המילים למשל בטקסים שבטיים וכדרך לספר סיפורים. מעבר ליופי ולאסתטיקה התנועתית חבויה עוצמה ובעצם ניתן להגיד שהתנועה עצמה מעצבת את מצב התודעה והחוויה הפנימית. כמו היוגה,  גם המחולות מהווים תרגול לשכלול הגוף ופיתוח כלים להתבוננות, ביטוי ותנועה מודעת העובדת עם האנרגיה הנשית.

 

מעבירה קורס שנתי של מחול קדום וסדנאות משתנות.

WhatsApp Image 2021-09-23 at 18.39.41.jpeg
לייף דאנס - שרי שטראוס

 

שיטת לייפדאנס היא דרך חיים

השיטה מאפשרת לכל אישה למצוא דרך להתפתח, להתחבר לנשיות, לגוף, לתשוקה לחיים מלאי שמחה, חמלה, יצירתיות וראיית הטוב והכל דרך ריקוד. נרקוד סגנונות מכל העולם, מודרני, היפ הופ, סלסה, ג'אז, בוליווד, פלמנקו ועוד'. ניצור אימפרוביזציה וריקוד חופשי והכל מתובל במוסיקה שחודרת ללב. נרקוד את עצמינו, נפרוק,נשחרר, ונשמח ברמה הכי עמוקה שיש.

 

מתאים לכל אישה שרוצה כך סתם באמצע החיים להגשים חלום, לתת לגוף הזדמנות חדשה ולרקוד מוזמנת.

שרי שטראוס

כל חיי אהבתי לרקוד, אך ברגע שנולדו הילדים הריקוד זז הצידה והתפתחתי בכיוונים אחרים. עסקתי בקוסמטיקה טבעית , רפלקסולוגיה ועוד שיטות ברפואה המשלימה. 

לפני שנתיים הגשמתי חלום והלכתי ללמוד לייפדאנס במכללה האקדמית וינגייט אצל יוצרת השיטה שירה רובינס. השנה הדרכתי שתי קבוצות בקיבוץ שמיר, קבוצה אחת לגיל השלישי והמופלא ואני מאושרת להביא את העושר והאושר הזה לצפון.

אשמח לפגוש אותך על רחבת הריקודים ולרקוד יחד.

_edited.jpg
יפעת הרצוג

 

Power Dance 
אימון דינאמי המורכב מקומבינציות של תרגילי כוח בשילוב תנועות מעולם המחול, עם מוזיקה סוחפת ומשמחת 


Strong Flow
אימון כוח ומתיחות ממוקד לגוף הנשי המורכב מרצפי תנועות תוך זרימה בניהן 


יפעת הרצוג 
מאמנת כושר ורוקדת מגיל 4. למדתי במכללת וינגייט קורס  להדרכת קבוצות סטודיו ואימונים אישיים ובנוסף למדתי 

.NLPייעוץ בריאות בשיטת 

מעבירה סדנאות גוף נפש בעזרת תנועה וריקוד ובשנה שעברה עברתי סדנא להכשרת רקדנים יוצרים "פינה" בראש פינה.

בזכות עולם התנועה, המחול והכושר אני מרגישה מחוברת לגוף שלי, ורואה זאת כמשימת חיים לגרום לאחרים להתחבר לגוף שלהם

WhatsApp Image 2022-10-16 at 17.48.55.jpeg
מחול עכשיוי - נעה מושיץ


מחול עכשיוי - טכניקת רליס, גישה המזמינה לתהליך חקירה אישי, המחבר בין תודעה וגוף ומתבונן על תנועה ועל התהליכים המניעים אותה. בשיעור שלנו נפרק תבניות קיימות, נבנה מודעות והקשבה לגוף שלנו ולשפה התנועתית האישית שלנו, נשחרר מתח מיותר בשרירים ובעיקר בעיקר, נרקוד בהנאה צרופה.

 

השיעור מתאים לכל מי שנפשו חושקת בתנועה, מתחילים

ומנוסים כאחד.

 

נעה מושיץ
בוגרת תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, רקדנית ויוצרת, מורה לתנועה וליוגה. 
תנועה עבורי היא כלי לדבר בלי מילים, כלי להתחבר, לחבר, להתבונן פנימה ולתקשר החוצה. תנועה היא כלי להביע רעיונות, מילים, רגשות, דעות, דרך גוף, צורה, מרחב, זמן והכוריאוגרפיה ביניהם.

image1.jpeg
יוגה ויניאסה - טאי זכור

השיעור שאעביר משלב היבטים שונים של היוגה אך מתמקד בעיקר באשטנגה ויניאסה. נתרגל כוח, גמישות , נבנה את עצמנו בידיעה שהכל בתהליך שינוי, נלמד להתרכז ונלמד לשחרר.

טאי זכור

את החיבור לגוף חוויתי כבר בגיל צעיר בתור מתעמלת מכשירים. היוגה התגלתה אלי כשהגעתי להודו והשתתפתי בקורס המורים הראשון שלי, משם המשכתי והעמקתי בתרגול ובקורסים נוספים בארץ ובחו"ל, בין היתר אצל מורתי טליה סוטרה. אני נרגשת לחלוק אתכם את הידע הרב שרכשתי ואת אהבתי הגדולה לתחום.

IMG-20210819-WA0031.jpg
ריקוד מערב אפריקאי - מיקי שבירו

הריקוד שנלמד בשיעורים הוא ריקוד מסורתי של כמה קבוצות אתניות שנמצאות בעיקר במדינות גינאה קונאקרי, מאלי, חוף השנהב.

באפריקה הריקוד הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. הוא משמש ככלי ביטוי וחיבור בין הארצי והחומרי לרוח.

לכל מקצב יש את המשמעות והתנועות הייחודיים לו.

רוקדים את הקטיף, הצייד, דייג, חתונה, לידה, שמחת החיים.. 

וכל אחד מוציא דרך הגוף והנפש שלו את הביטוי האישי, החותם המיוחד שלו. 

מזמינה אתכם לבוא להעמיק בריקוד ובתרבות היפה ועוצמתית הזו.

מתאים לכל הרמות

מיקי שבירו

מגיל מאוד קטן נכנסתי לעולם התנועה. התחלתי כמתעמלת קרקע למשך 8 שנים ולאחר מכן נכנסתי לעולם הקפוארה בו מצאתי יותר חופש ביטוי, שמחה, קצב ומוזיקה. התאהבתי בתרבות הברזילאית, עברתי לגור בברזיל ושם העמקתי בקפוארה אנגולה ובריקוד האפרוברזילאי. במשך השנים הריקוד הפך לאהבה הגדולה שלי. רציתי להכיר עוד את השורשים של הריקוד האפרוברזילאי והקפוארה וככה הגעתי לריקוד האפריקאי. 

למדתי בארץ אצל עדי זלינגר, יעל שרוני ונסעתי לגינאה קונאקרי וסנגל שם למדתי אצל המסטרים youssouf koumbassa, moustafa bangoura ועוד מורים. המקצבים והריקודים שאני מלמדת בשיעורים מגיעים בעיקר משם.

WhatsApp Image 2023-01-26 at 12.25.29.jpeg
פילאטיס - עמית אלפסי

השיעור מורכב מתרגילי הרפרטואר הקלאסיים של פילאטיס המזרן (אבל לא רק), תוך דגש על עקרונות תנועה בסיסיים כמו סנכרון הנשימה בכל תרגיל, תשומת לב לדיוק התנועה, שימוש במחשבה בכל פעולה והפעלת כל הגוף במטרה לשפר את המודעות היומיומית לתנועה בגופנו, הנובעת מתוך ליבה חזקה וגמישה. בשיעור נתרגל לצלילי מוזיקה בקצבים משתנים.

עמית אלפסי

החיבור לתנועה ולקצב זורמים בי מתמיד, כנערה למדתי לרקוד וההתעסקות בדימוי גופי השפוף, לא איחרה לבוא, לכן אל הפילאטיס הגעתי בחיפושי אחר דרכים לשיפור היציבה שלי.
נחשפתי לשפה חדשה, פילוסופיה שלמה וכוח אינסופי (ובלתי נדלה!) המצוי בתוכי. 
התרגשתי לגלות כי לתודעה יכולות מדהימות לקשור בין חלקים בגוף ולחבר בין המוח לשריר. 
אני מאמינה שבתוך כל אחת ואחד מאיתנו מצוי אותו כוח פנימי, שיטת הפילאטיס היא דרך להתחבר אליו. מזמינה אותך להרגיש
בעצמך!
מדריכת פילאטיס מזרן מזה חמש שנים, בוגרת קורס שיקום מתקדם במרכז מרתה לפילאטיס.

bottom of page